Grafik Tasarım & Organize Matbaa
Kampanya Spotu Başlığı
Tüm matbaa hizmetlerimiz ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak için bizim ile iletişime geçiniz.
BİZE ULAŞIN
Magnet

Magnet baskı, firmaların iletişim bilgilerinin olduğu veya yapılacak işlerin anlatıldığı, baskılı reklam materyalleridir. Üstünde bulunan mıknatıs sayesinde, metal veya buzdolabı gibi zeminlere yapışarak yapılan reklamınızın orda sabit kalmasını sağlamaktadır. Böylelikle, çok iyi bir reklam malzemesi olarak düşünülmelidir.

Genelde, evlere hizmet veren restoranlar, büfeler, su bayileri ve tüpçüler tarafından çok sık kullanılmaktadır. Kartvizitler veya baskılı föyler çabucak kaybolabildiğinden, magnet önemli ve etkili bir kullanım alanı yaratmaktadır. Çünkü magnet, yapıştığı yerde sabit olarak kalmaktadır. Grafik tasarımı sayesinde magnetler kare, dikdörtgen, oval ya da farklı geometrik şekillerde tasarlanabilmektedirler.

Magnet basımında hazırlanan grafik tasarım, bilgisayar üzerinde hazırlanarak baskıya yollanır, kesime göre de bıçak hazırlanır. Basılan kağıdın üstüne şeffaf olarak selefon kaplanır. Arka yüzüne mıknatıs sıvama yöntemi ile yapıştırılır ve kurumaya bırakılır. Hazırlanan bıçak ile kesim yapılır ve kenarlar temizlenir. Magnet baskılarında, genelde kuşe kağıt veya Amerikan Bristol kağıt kullanılmaktadır.

Ofset baskıda, genelde 4 renk veya özel renklerde kullanılır. Kullanılan mıknatıslar, mikron seviyesinde olmaktadır. Genelde 0,45 – 0,50 mikron oranında kullanılmaktadır. Grafik tasarımda hazırlanan termometre magnet, bloknot magnet veya takvimli ya da gerekli acil telefonlarının bulunduğu magnetler, daha fazla ilgi çekmektedir. Evlerde, genelde buzdolabı üstlerine yapıştırılan bu magnetlerde iyi tasarımlar daima kalıcı olmaktadır.  Kartvizit şeklinde üretilen magnetler, kenarları oval şekilde kesilir ve klasik kartvizit ebatlarında tasarlanır.

Üzerinde istenilen kadar renk uygulanabilmektedir ve en çok talep gören magnet türüdür. Bloknotlu magnet veya dereceli magnetlerde, bloknotun sayfa sayısına ve renk adedine göre maliyetler değişmektedir. Araba üzerine yapılan magnetlerde, 1 mikron ve üstü magnet kullanımı yapılmaktadır. Arabanın çukura veya başka bir şekilde sarsılmasında asla yerinden çıkmayan bu magnetler, dış ortam şartlarına dayanıklıdır.

Promosyon ürünleri içinde maliyetlerinin düşük olması, magnetleri önemli bir promosyon malzemesi haline getirmiştir. Magnet basımı, her matbaa tarafından kaliteli yapılamamakta ve sıklıkla sorun yaşanılabilmektedir ( selefonun ayrılması veya mıknatısın yapışma özelliğinin az olması ).

Burada dikkat etmeniz gereken ayrıntılar, kalın kağıt kullanımı ( 300 gr seviyesi ) ve kullanılacak olan magnetin, 0,40-0,45’in altında olmaması ve yapılan kesim bıçaklarının sorunsuz olması önemlidir. Bu nedenle, basım yapan matbaalarda gerekli standartların yerine getirilmesi, sorunsuz ve kaliteli  magnetleri ortaya çıkarmaktadır. İstanbul ofset olarak biz, üretici firma olarak magnet üretiminde iddialı ve kaliteli baskımızla örneklerimizi görmenizi tavsiye ediyoruz.

Magnet Basımı Sonrası

Magnet baskı firmaların tercihlerine göre kare, dikdörtgen, köşeleri oval gibi veya tamamen işletmelerin tercihi doğrultusundaki şekillerde, renkli basımlarla üretilebilen bir reklam tanıtım aracıdır. Magnet çalışmalarına başlamadan önce magnetin şekline karar vermek gerekir. Şekil seçiminden sonra grafik programları aracılığıyla magnet tasarımı hazırlanır. Tasarımdaki şekillerde bir magnet elde edebilmek için bu şekle göre yine grafik programında bir bıçak izi hazırlanır.

Hazırlanan tasarım baskıya, bıçak izi de bıçak üretimine gönderilir. Basım işleminden sonra kağıdın üzerine selefon adlı ince şeffaf film kaplanır. Daha sonra baskı yapılan kağıdın arka yüzüne, mıknatıs özellikli magnet malzemesi sıvama yöntemiyle yapıştırılır ve kurumaya bırakılır. Kuruma bitiminde daha önce üretilen bıçak yardımıyla belirlenen şekillerde kesimi yapılır.

Son olarak bıçaktan çıkan ürünün ayıklanma işlemi yapılır ve kutulanarak işletmelere teslim edilir. Bunlar dışında özel olarak Damlalı magnet, Bloknotlu magnet ve Çerçeveli magnet şeklinde magnet baskı üretimi de yapılabilmektedir.

Magnet Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Magnet tasarımları, reklam ve pazarlama alanında olduğu kadar, organizasyon ve satış pazarlama alanlarında da büyük gelirler getirmeye başladı. Bugün sizin için en uygun Magnet tasarımını nasıl yapacağımız konusunda detayları konuşacağız. Alternatif tasarım şekilleriyle birlikte nasıl fark yaratabileceğinizi de böylece daha net görebileceksiniz. Magnet tasarım örnekleri yine sitemizde sizlerle olacak.

Magnet tasarımı yapabilmenize olanak sağlayan birden fazla program bulunuyor. Hatta günümüzün gelişen teknolojileri sayesinde internet tabanlı olarak hizmet veren siteler üzerinden bile bu tasarımları yapabiliyorsunuz. Ancak tasarımın baskı kalitesi çok önemli bir etkendir. Kim magneti üzerinde bulanık bir görüntü olmasını ister?

Magnet Tasarımı Nasıl Yapılır? 

Magnet tasarımı yaparken öncelikli olarak, renk paleti ve kullanacağınız görsel seçiminde sadeliğe ve az farklılığa yer vermeniz gerekiyor. Ölçü olarak küçük bir alan kapladığı için küçük bir slogan ya da tek logo kullanımı bile bu durumu normalleştirebilir. Değerlendirmenizi buna göre yapmanızda fayda olacaktır. Magnet tasarım programı olarak İllüstratör ya da photoshop kullanılabilir. Ancak profesyonel tasarım şablonları arasında, doğru matbaa ile çalışmanın avantajı sizi her daim kolay çözüm süreçlerine götürecektir. Magnet tasarımında ilk olarak kullanacağınız magnetlerin ölçülerini belirleyerek, ona göre de üst baskı ya da şema belirlemeniz gerekmektedir. Alternatif olarak sadece görsel ve basılı baskı yerine, üzerine ufak süs eşyaları da yerleştirilebilmektedir.

Magnet tasarımı dahil olmak üzere küçük görsel içerecek birçok tasarımda biz abode firmasına ait olan illustrator programını tavsiye ediyoruz. Bu programı tavsiye etmemizdeki başlıca neden bu uygulamanın vektörel tabanlı olarak çalışmasıdır. Vektörler çizgilerden ve noktalardan meydana gelen bir yapıdır. Bu yüzden elinizde yer alan görseli istediğiniz boyutta küçültebilir veya büyültebilirsiniz. Tabi bunun için vektörel bir görsele ihtiyacınız olacak. Bu görseli internet üzerinden temin edebilir veya uygulama üzerinden yeteneklerinizi konuşturarak harikalar yaratabilirsiniz.

Magnet Baskı Örnekleri

Magnet baskı örnekleri genellikle aslında tek ölçü üzerinden ilerleyebilmektedir. Burada referans olarak dünyada belirli bir standart yoktur ancak genel olarak belirlenen bir yapı da mevcuttur. Bu yapı içerisinde magnetlerin üzerine otomatik olarak görseller baskılanır ve uzun süre kullanıma hazır hale getirilir. Kullanım amaçları doğrultusunda kendi çıkarınıza en uygun şekilde Magnet kullanmak için yapmanız gereken tek şey uygun bir tasarım hazırlayarak, kaliteli bir matbaa ile çalışmaktır. Magnet tasarımları kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak kullanılabileceği gibi, satış için ya da firmanızın promosyon olarak da dağıtabileceği bir reklam aracı olarak da kullanılabilir. Kurumsallaşma adına önemli bir hamledir.

SEO

15 Mart 2022
42 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
steroid satın al / steroid sipariş / orjinal steroid / anabolik steroid satın al / steroid satışı / steroid fiyat / steroid fiyatları / steroid al