Grafik Tasarım & Organize Matbaa
Kampanya Spotu Başlığı
Tüm matbaa hizmetlerimiz ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak için bizim ile iletişime geçiniz.
BİZE ULAŞIN

Kitap Basımı

Kitap Basımı

Kitap Basımı; Kitaplar, hayata dair pek çok şeyi öğrendiğimiz olgulardır. Kitap okuma alışkanlığı bize hayat felsefesi beraberinde yön verir, ufuk açar. Kitap baskılarının kalitesi bize kitapları çok daha fazla sevdirir. İyi ve okunaklı harflerle basılmış eksiksiz bir kitap önemlidir.

Kitap baskıları artık eskisi gibi zor baskılar değildir. Artık, akademisyenler hatta belirli konularda çalışan insanlar tuttukları notları ya da çalışmaları kitap haline getirerek bastırabiliyorlar. Üstelik, çok da uygun maliyetlerle. Bu şekilde çalışmalar kaybolmuyor hatta derli toplu kitap haline geliyor. Kitap baskılarında önemli olan şey, dizgi kalitesidir. Dizgi, basılacak olan kitabın içeriğinin düzgün bir şekilde Baskıya hazır hale getirilmesi işlemidir. Dizgi içinde imla kurallarına dikkat etmek ve noksansız bir şekilde hazırlanmak gerekmektedir. Bu nedenle, çalışılan baskı tesisinde dizgici kaliteli, dikkatli bir çalışan olmalıdır.

Kitap baskılarında, iç sayfalarda 80 gr. 1. hamur kağıt kullanılmaktadır. Kapak daha mukavemetli olması için 300 gr. Amerikan Bristol kullanılır. Kitaplarda 4 renk ofset baskı kullanılabileceği gibi, kapakta ayrı iç kapak baskısı da yapılabilir. Kapaklarda selefon atılır. Selefon sayesinde parlak ve şık bir görüntü yakalanır. Ayrıca kapak üstüne lak, varak, gofre uygulaması yapılabilir. Bu uygulamalar artı maliyetler getirmektedir. Daha sonra ciltlemeye karar verilir. Ciltlemede Amerikan cilt ya da iplik dikişli yapılabilir. İplik dikişli ciltleme için artı değer çıkmaktadır.

Kitap basımlarında grafik tasarım uygulaması yapılabilir. Bu tarz uygulamalar, kitabın görselliğini yükseltmektedir. Arzu ederseniz uygulamayı basım tesisinizde yaptırabilir veya kendiniz uygulayabilirsiniz. Kitap basımında grafik tasarım artı maliyettir. Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra kitap baskısı yapılır ve ciltlenerek size teslim edilir. Kitap baskılarında adet yüksekliği daha az maliyet getirir. Az adet baskılarda maliyetler yüksek olmaktadır. Bu nedenle en az 500 adet üstünden değerlendirme yapmakta fayda vardır.

İstanbul Ofset olarak, kitap baskılarında 15 yıllık deneyimimizle hizmetinizdeyiz. Grafik tasarım, ofset baskı ve kaliteli dizgimiz ile kitap baskılarında mutlaka bizi arayınız. Uygun fiyat seçeneklerimizi inceleyiniz.

Kitap Ciltleme Çeşitleri

Kitap basımı tamamlandıktan sonra ki aşama kitap ciltleme aşamasıdır.

Kitap Baskı Sonrası Ciltleme Aşamaları;

İplik Dikişli
Amerikan
Kitap Basımı Sonrası ekstra İşçilikler

Kitap basımından sonra ekstra katalog işçilikleri;

Selefon
Lokal lak
Gofre (kabartma)
Varak baskı ( altın, gümüş )
Özel Kesimi

Siparişleriniz de istediğimiz bilgiler;

Adet bilgisi
Kitap ebadı
Sayfa sayısı
İç sayfalarda kullanılacak kağıt cinsi ve gramajı
Kitap Kapakta kullanılacak kağıt cinsi ve gramajı
Kitap Cilt şekli
Selefon olup olmadığı ( mat selefon, parlak selefon )
Gofre (kabartma)
Lak uygulaması
Varak baskı (gümüş, altın)

SEO

15 Mart 2022
43 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
steroid satın al / steroid sipariş / orjinal steroid / anabolik steroid satın al / steroid satışı / steroid fiyat / steroid fiyatları / steroid al