Grafik Tasarım & Organize Matbaa
Kampanya Spotu Başlığı
Tüm matbaa hizmetlerimiz ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak için bizim ile iletişime geçiniz.
BİZE ULAŞIN

Kitap Ayracı

Kitap Ayracı

Kitap ayracı baskısı, okuduğunuz kitapta veya dergide kaldığınız yeri unutmamanız için kaldığınız sayfaya koyduğunuz desenli, baskılığı kağıttır. Günümüzde özellikle kitap fuarlarında bir ürünü veya markayı tanıtmak için kitap ayracı dağıtılır. Bu oldukça yenilikçi pazarlama metotları arasından birisidir.

Baskılı kitap ayracı sayesinde kendi markanızı tanıtabilir ve kullanıcıların zihninde bir yer edinmeyi çok kolay bir şekilde başarabilirsiniz. Burada önemli olan nokta sektörünüzde yer alan kitlenin okuma oranıdır. Kitap okumayı sevmeyen bir müşteri kitleniz bulunuyor ise sadece kurumsallık açısından kendi çalışanlarınıza ve sizin ile çalışan kişilere verebilirsiniz.

Kitap ayraçları genel olarak yayınevleri tarafından kitabın yanında hediye olarak verilir. Ancak günümüzde büyük kurumsal firmalar, kitap ayracı ile pazarlama metodunu faydalı bulduğu için kullanabiliyorlar. Müşterilere hediye edilen kitap ayraçları basit ama kalıcı bir reklam vermenize olanak sağlıyor.

Kitap ayracının en büyük özelliği çift taraflı olarak kullanılabilir olmasıdır. Bu özelliği sayesinde çok daha farklı tasarımlar yaparak müşterilerinizin o ayracı kullanmalarını sağlayabilirsiniz. Örneğin çift tarafta reklam tasarımı bastırmak yerine bir tarafına kedi resmi koyarsanız o ayracın kullanılma olasılığını arttırırsınız. Kaliteli bir kitap ayracı uzun yıllar boyunca kullanılabilir ve saklanabilir. Aynı kitapların ve sözlerin kalıcı olduğu gibi kitap ayracı da kalıcı olabilmektedir. Kısaca düşük maliyetler ile uzun ömürlü bir prestij sahibi olursunuz.

Kitap ayracı aracılığı ile yapılan bu pazarlama yöntemi bazı kişiler tarafından gereksiz olarak görülebilir. Aksine çoğu yönteme göre çok daha mantıklıdır. Çünkü kişi kitap okurken sıklıkla duraklayabilir ve elinde yer alan farklı ürünler ile oyalanabilir.

Kitap ayracı ile pazarlama

Eğer yeni bir marka oluşturuyorsanız veya markanız için yeni pazarlama yöntemleri arayışı içine girdiyseniz kitap ayracı ile pazarlama yöntemi incelemeniz gereken düşük maliyetli pazarlama yöntemleri arasında yer alır. Bu yöntemin en güzel kısmı kalıcı olması ve uzun yıllar reklam vermeye devam edebilmenizdir. Diğer metotların hiçbirisi kitap ayracı ile pazarlama gibi uzun soluklu olmayacaktır. En basitinden sizin kitap ayracınızın içinde bulunduğu kitabın sahafa satıldığını ve daha sonra başkasının eline geçtiğini düşünün. Sadece bu kısa döngü içinde bile reklamınız 3 kişiye ulaşmayı başardı.

Neden bu pazarlama yöntemini tercih etmeliyiz?

*Kitap ayracı baskı fiyat performans bakımından en etkili pazarlama yöntemi budur. Düşük maliyetlere katlanarak uzun süreli olarak reklam vermiş olursunuz. Bunun yanı sıra reklamınız uzun vadede bakıldığında sınırsızlığa sahip olacaktır.

*Kurumsallık katması. Bazen müşterileri çekebilmek adına sektör üzerinde kendinizi sürekli farklı alanlarda göstermeli ve karşılarına çıkıp kendinizi hatırlatmalısınız.

*Akılda kalıcılık. Farklı tasarıma sahip olan bir kitap ayracı ile diğer metodlara göre çok daha kolay bir şekilde akılda kalıcılık elde edebilirsiniz. Bu aşamada tasarımcınıza veya size büyük bir iş düşüyor. Unutmayın ki sıradanlık hiçbir zaman işinize yaramayacak ve yerinizde saymanıza neden olacaktır.

Kitap ayracı fiyatları için web sitemize göz atabilirsiniz.

SEO

15 Mart 2022
42 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
steroid satın al / steroid sipariş / orjinal steroid / anabolik steroid satın al / steroid satışı / steroid fiyat / steroid fiyatları / steroid al