Site Rengi


Bize Ulaşın
Reklam Grafik ve Web Tasarımlarınız İçin Lütfen Bizim İle iletişime geçiniz. 0533 665 41 59
BUTON METNİ

Fuar Standı Tasarımı

Fuar Standı Tasarımı

Fuar Stand Tasarımı ve Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler…

Fuar Standı Tasarımı Pazarlama kanallarının belki de en önemlilerinden biri olan fuar stand tasarımı, profesyonel olmayan kişilere teslim edilecek kadar ucuz bir uygulama değildir! Zira, standınızın, rakiplerinizin yanındaki duruşunu gören potansiyel yerli ve yabancı müşteriler sizi stand tasarım kimliğinizden tanıyacaktır. Bu nedenle “bu sene zaten ilk, bütçemiz kısıtlı” gibi söylemlerle yapacağınız yatırım, potansiyel satış dönüşümünden çok, imaj kaybı olarak size geri dönecektir. Peki fuar standı tasarlatırken nelere dikkat etmeli?

1-Kullanışlılık

Görsellik çok önemli olsa da, hiç bir zaman gereksiz süslemelerle kullanışlılığın önüne geçmemelidir. Unutmayın ki fuar standı gibi kısıtlı bir alanda, resepsiyon deski ve bölmesi, küçük bir depo, pazarlamanın yapılacağı bistro alanı ve varsa ürün demonstrasyon alanları ciddi bir yer kaplayacaktır. Bu nedenle tasarım aşamasında sadece duvarlar değil 3d olarak tüm mekan ele alınmalıdır.

2-Modülerlik

Fuar standlarınızı bir sonraki sene kullanmak üzere modüler olarak imal ettirin. Dolayısıyla tasarım ve imalat bütçesini her yıl ayırmak yerine, bir kez verip daha sonraki yıllar cüzi bir uygulama bütçesi ayırmış olursunuz. Üstelik fuar alanının aynı konumunda, aynı renklerle bulunmak potansiyel müşterilerinizin sizi hatırlamasında büyük rol oynayacaktır.

3-Bütünlük

Standınız, ürününüzün cinsiyle, sizin müşteriye yaklaşımınızla ve hatta masanız sandalyenizle bir uyum içerisinde olmalıdır. Bu nedenle stand tasarımınızı projelendirin ve masa-sandalye, hostes kıyafetinden katalog şekline kadar tüm görselliğin, kurumsal kimliğinize uyduğunuza emin olun. Sonradan eklenmiş görüntüsü veren bir desk, tüm tasarımınıza gölge düşürebilir.

30 Eylül 2018
1.137 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?