Grafik Tasarım & Organize Matbaa
Kampanya Spotu Başlığı
Tüm matbaa hizmetlerimiz ve kampanyalarımız hakkında bilgi almak için bizim ile iletişime geçiniz.
BİZE ULAŞIN
Etiket

Etiket, bir ürünün üretildiği tarih ile bilgilerinden, ürünün hangi firmaya ait olduğuna kadar üzerinde firma iletişim bilgilerinin olduğu veya sadece reklam olan, kendinden yapışkanlı baskılı materyallerdir. Kendi içinde kapatıcı, barkod fiyat etiketi, şeffaf ve içten yapışmalı olarak çok fazla çeşidi vardır.

Etiket ve çıkartma baskısı, firmaların aynı zamanda reklamını yapmakta olduğundan tüketiciye kalite duygusu veren olgulardan biridir. Tüketici nezdinde başarılı reklam kampanyalarında en önemli baskılı materyallerdir. Etiketler, yapışkanlı ve yapışkansız olarak iki şekilde basılmaktadırlar. Yapışkanlı etiketler, kuşe kağıttan veya 1.hamur kağıttan serigraf baskılı veya ofset baskılı olarak basılmaktadır. Damla etiketler, yani yapışkansız etiketler, tekstilde kıyafetlerin üstüne veya bir zemine yapışkanla tutturularak kullanılan etiketlerdir. Kağıt etiketler, dış ortamda kullanılması tavsiye edilen etiketler değildir.

İç mekanlarda ve güneş almayan yerlerde kullanılmaktadır. Genelde kuşe kağıt kullanılarak baskı yapılmaktadır. Fazla adet olduğundan ve toplu olarak basıldığından, maliyetleri daha düşüktür. Genelde 4 renk baskı ve selefon uygulanabilmektedir. Serigraf baskılı etiketler; Dış ortamlarda mümkün olduğunca kullanım imkanı vermektedir. Tek renk ve 4 renk olarak baskı yapılabilmektedir. Damla etiketler, Baskı yapıldıktan sonra, şeffaf kimyasal bir madde ile damla şekli verilmektedir. Tüm ortam şartlarına dayanıklı olan damla etiketler her yerde kullanılmaktadır. CD etiketleri, Grafik tasarım isteyen bu etiket basımında, tasarıma karar verildikten sonra, ofset baskı ve özel bıçakla kesim işlemi yapılmaktadır.

Etiketler CD’lerin üzerine yapıştırılarak kullanılır. İstediğiniz her şekilde kare ve dikdörtgen, oval ve yuvarlak kesimli etiket baskısı yapılabilmektedir. Etiketler iç ortam ve dış ortamda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Adet sınırlaması yoktur, hatta ne kadar fazla adet basılırsa o oranda maliyetleri düşmektedir. Tüm etiket baskıları dört renk yapılabilmektedir. Genelde kuşe kağıt kullanılmaktadır.  Kağıt etiketlerde kullanılan kuşe, genelde 90 gr parlak kuşe veya karton kağıtlardan imal edilmektedir. Karton etiketlerde gofre, selefon ve yaldız baskı yapılabilmektedir. Etiket baskıları öncelikle grafik tasarımı aşamasında tasarımları yapılır ve bilgisayar üzerinde boyutlandırma gerçekleştirilir. Bu işlemden sonra, kağıda karar verilerek ofset baskı yapılır. Etiket basıldıktan sonra ebatlara bölünür ve paketleme yapılır.

İstanbul ofset olarak, fotoğraf kalitesinde olan baskımız ve son derece hassas milimetrik kesim imkanlarımızla etiket baskılarında, üretici firma olarak hizmet vermekteyiz. Bu nedenle istediğiniz adette ve renkte etiket baskısını, piyasanın en uygun fiyatları ile size sunuyoruz.
 

Reklam Stratejisi İçin: Sticker Çıkartma

Dikkat çekmek ve uyarı gibi amaçlar için kullanılan etiket basımı reklam amacına da hizmet eder. Tasarımda planlanan metine ilave olarak firmanızı anımsatan detaylar uygulanarak reklam stratejisi uygulanabilir. Bu sayede üründen pek çok bakımdan fayda sağlamış olursunuz. Magnet baskı ürünlerine benzer olarak reklam amacı taşısa da magnet baskı ve diğer baskılardan daha maliyetli ve avantajlı olabilmektedir. Evlerden iş yerine kadar her mekan için kullanılabilecek sticker ürünü kaliteli tasarım ve dekoratif güzelliğe sahip olduğunda ev ve iş yerlerinde kullanılır. Bunu sağlamak içinse matbaa işçiliğinin ve malzemelerin kalitesi önemlidir.

Sticker Baskısı

Sticker basımı etiketlerinde mutlaka işçilik ve iş tekniği özenle gerçekleştirilmelidir. Kaliteli ve uzun ömürlü sticker ürünleri baskıda özenle meydana gelir. Tıpkı baskıda olduğu gibi tasarımda da ekibin tam teşekküllü çalışma yürütmesi gerekir. Grafik çalışmalarını baskıya aktaran ekibin; kullanacak kişiye ilgi çekici gelmesi için renk uygulamaları kullanılır. Ofset baskıda özel renk uygulamalarına yer verilir. 8×5 cm, 17×25 cm ve 24×34 cm olarak ebatları ile yer alan sticker baskıları yapılır. Genel ölçüleri bu şekilde bulunur. Talebe göreyse farklı ebatta kullanılacak kuşe kağıt ile baskısı planlanır. Gramajı 90 ile 110 arasında yer alır. Orta gramajda bulunan kağıt ile kaliteli sticker baskısı tasarımla birlikte sağlanır. Kağıt için gramaj talepleri de alınır. Ancak genel itibari ile gramajlar 90 -110 arasındadır. Kuşe kağıdın yanı sıra farklı kağıt çeşitleri ile de baskı yapılır. Ayrıca mat veya parlak selefon işlemleri de uygulanır. Bu sayede baskı etiketürünü daha kaliteli ve şık görünür. Selefon işlemlerine tabi tutulmayan sticker, firmanızın prestijini dolaylı olarak da etkileyebilmektedir. Örneğin; firmanız için stickerde parlak selefon kullanmamanız ürünü soluk ve renk canlılığı az olarak gösterebilir. 

SEO

14 Mart 2022
36 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
steroid satın al / steroid sipariş / orjinal steroid / anabolik steroid satın al / steroid satışı / steroid fiyat / steroid fiyatları / steroid al